otázka ohľadom počtu senzorov

Zdravím, 

 

ak tomu dobre rozumiem, tak od 1.1. 2023 sa "nuluje" systém "plávajúceho roka", ktorý platil v 2022.

Znamená to teda, že budem musieť žiadať poisťovňu o opätovné schválenie úhrady CGM aj u takého pacienta, ktorý využíva CGM len napr. od polovice novembra 2022 a reálne tak mohol využit max. niekoľko kusov senzorov. Otázka smeruje k tomu že je prakticky nereálne posúdiť benefit CGM technológie za 4-6 týžnov, ale v tej žiadosti sa budem musieť tváriť tak, že nejaké benefity už pacient má

ďakujem

 

 

Áno, žiaľ z medicínskeho hľadiska je malý počet (polovica) senzorov nedostatočný, ale lekár musí požiadať poisťovňu o schválenie (cestou priloženého Protokolu) senzorov pre pacienta na rok 2023. Protokol by mal obsahovať splnený aspoň 1  "Medicínsky benefit v súlade s platným idikačným obmedzením" (uvedené v protokole).

Nerozumiem, tejto odpovedi, kedze v maily uvadzate, ze ak mal pacient predpisane prvykrat CGM v priebehu roku 2022 (po januari), potom sa protokol na kontrolu liecby posiela az po "plavajucom roku". Cize napr. v auguste 2022 prvykrat t.j. do augusta 23 moze mat senzory predpisovane bez schvalenia, s dg E10.93, E10.95.

Prosim tiez aby sme presnejsie vedeli co mame posielat na schvalenie, ako a komu, ci mame cakat za schvalenim ak pacient splnil kriteria, aj by SDS pripravila k jednotlivym poistovniam formulare ziadosti kedze vieme ze sa medzi poistovnami lisia. 

 

Dakujem za odpovede. 

Nerozumiem, tejto odpovedi, kedze v maily uvadzate, ze ak mal pacient predpisane prvykrat CGM v priebehu roku 2022 (po januari), potom sa protokol na kontrolu liecby posiela az po "plavajucom roku". Cize napr. v auguste 2022 prvykrat t.j. do augusta 23 moze mat senzory predpisovane bez schvalenia, s dg E10.93, E10.95 ... presne tak / od 1.1.2023 tento pacient môže začať čerpať celý "finančný" limit na rok 2023 + v auguste posielate na schválenie Protokol (po ukončení "plávajúceho roku")

Prosim tiez aby sme presnejsie vedeli co mame posielat na schvalenie, ako a komu ... presne uvedené v mailingu z 20.12., ci mame cakat za schvalenim ak pacient splnil kriteria ... pacient musí splniť aspoň 1 medicínsky benefit + byť adherentný k liečbe,  aj by SDS pripravila k jednotlivym poistovniam formulare ziadosti kedze vieme ze sa medzi poistovnami lisia ... SDS nemôže navrhovať formuláre, toto je plne v kompetencii zdr. poisťovní.